1/81^ (cosx) = 9^ (2sin2x)

+2
Ответы (1)
  1. 16 мая, 00:07
    0
    1/81 = 9^ (-2)

    9^ (-2cosx) = 9^2sin2x

    -2cosx=2sin2x

    sin2x+cosx=0

    2sinxcosx+cosx=0

    cosx (2sinx+1) = 0

    cosx=0 sinx = - 1/2

    x=π/2 + πk, k∈Z x = - π/6 + 2πn, n∈Z