2:1/4 + ((1 1/2+2 2/3) : 3 3/4-2/3) : 8 8/9

+3
Ответы (1)
  1. 15 февраля, 08:31
    0
    2:1/4 + ((1 1/2+2 2/3) : 3 3/4-2/3) : 8 8/9 = 28

    1) 1 1/2+2 2/3 = 1 3/6+2 4/6 = 4 1/6

    2) 4 1/6:3 3/4 = 10/9 = 1 1/9

    3) 1 1/9-2/3 = 10/9-6/9 = 4/9

    4) 2:1/4 = 2/1*4/1 = 8

    5) 4/9:8 8/9 = 4/9*9/80 = 20

    6) 8+20 = 28