А) 3 а+5 а

б) 7b - 4b

в) 2d+7d-3

г) 12+6c+c

+4
Ответы (2)
  1. 9 февраля, 04:35
    0
    А) 3 а+5 а=8a

    б) 7b - 4b=3b

    в) 2d+7d-3=9d-3

    г) 12+6c+c=12+7c
  2. 9 февраля, 06:25
    0
    а) 3 а+5 а=8 а

    б) 7b - 4b=3b

    в) 2d+7d-3=9d-3

    г) 12+6c+c=12+7c