15 х - 3 = 10 х + 12

2. - 2 х - 25 = - 5 х - 7

3. 4 (5 - 2 у) = 2 (1 - у)

4. 3 у + 16 = 8 у - 9

5. 4 х + (11,8 - х) = 3,8 - 5 х

6. 3 у + 2 (2 у - 3) = 8 - 7 (у - 2)

7. 2 - 5 х = х + 14

8. 5 (у - 7) = 3 (у - 4) - 29

9. 11 - 5 у = 12 - 6 у

+4
Ответы (1)
  1. 26 мая, 13:07
    0
    15 х-3=10 х+12

    15 х-10 х=12+3

    5 х=15

    х=15:5

    х=3

    -2 х-25=-5 х-7

    -2 х+5 х=-7+25

    3 х=18

    х=18:3

    х=6

    4 (5-2 у) = 2 (1-у)

    20-8 у=2-2 у

    -8 у+2 у=2-20

    -6 у=-18

    у=-18 : (-6)

    у=3

    3 у+16=8 у-9

    3 у-8 у=-9-16

    -5 у=-25

    у=-25 : (-5)

    у=5

    4 х + (11,8-х) = 3,8-5 х

    4 х+11,8-х=3,8-5 х

    4 х-х+5 х=3,8-11,8

    8 х=-8

    х=-8 : 8

    х=-1

    3 у+2 (2 у-3) = 8-7 (у-2)

    3 у+4 у-6=8-7 у+14

    3 у+4 у+7 у=8+14+6

    14 у=28

    у=28:14

    у=2

    2-5 х=х+14

    -5 х-х=14-2

    -6 х=12

    х=12: (-6)

    х=-2

    5 (у-7) = 3 (у-4) - 29

    5 у-35=3 у-12-29

    5 у-3 у=-12-29+35

    2 у=-6

    у=-6 : 2

    у=-3

    11-5 у=12-6 у

    -5 у+6 у=12-11

    у=1