1) 17*5-3*4 * (45-39) + 24*3-36/9 * (2*7)

2) (73-26) + 19+6*3 + (36-7*4)

3) 3*4+9*6 - (27+9) / 4*5

+1
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 13:00
    0
    1) 17*5-3*4 * (45-39) + 24*3-36/9 * (2*7) = 85-12*6+72-4*14=75-72+72-56=29

    2) (73-26) + 19+6*3 + (36-7*4) = 47+19+18+8=66+26=92

    3) 3*4+9*6 - (27+9) / 4*5=12+54-45=66-45=21