3/8:2/5=

4/25:8/15=

2/5:4/5=

8/45:4/15=

+3
Ответы (1)
  1. 18 января, 21:36
    0
    1) 3/8:2/5=3/8*5/2=15/16 2) 4/25:8/15=4/25*15/8=3/10 3) 2/5:4/5=2/5*5/4=2/4=1/2 4) 8/45:4/15=8/45*15/4=2/3