А) 48*5/17+48*12/17

б) 55*7/11-55*6/11

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 06:31
    0
    А) 48*5/17+48*12/17=48 * (5/17 + 12/17) = 48 * 17/17 = 48*1=48

    б) 55*7/11-55*6/11=55 * (7/11 - 6/11) = 55 * 1/11 = 5