1*8/27+5*17/27-6*4/27

+4
Ответы (1)
  1. 2 октября, 16:29
    0
    1 * 8/27+5*17/27 - 6 * 4/27=10 5/9

    1) 1 * 8/27 = 8/27;

    2) 5 * 17/27 = 5/1 * 17/27 = 85/27 = 3 4/27;

    3) 6 * 4/27 = 6/1 * 4/27 = 24/27;

    4) 8/27 + 3 4/27 = 11 12/27;

    5) 11 12/27 - 24/27 = 10 39/27-24/27 = 10 15/27 = 10 5/9.