1/2*1/2:1 1/2 25*7/15:25/27 5/9*2 1/4:20

+4
Ответы (1)
  1. 21 августа, 11:17
    0
    1/2 * 1/2 : 1 1/2 = 1/4 : 3/2 = 1/4 * 2/3 = 1/6

    25 * 7/15 : 25/27 = 35 * 27/25 = 189

    5/9 * 2 1/4 : 20 = 5/9 * 9/4 : 20 = 5/4 * 1/20 = 1/16