3 1/3*2 2/5 + (2 - 4 8/15*3/17) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 27 августа, 08:39
    0
    1) 4 8/15*3/17=68/15*3/17 = 4/5 2) 2-4/5=1 5/5-4/5=1 1/5 3) 3 1/3*2 2/5 = 10/3*12/5 = 8/1=8 4) 8+1 1/5 = 9 1/5