1) (3 5/6 + a) - 2 1/6 = 5

+1
Ответы (1)
  1. 9 июля, 20:56
    0
    3 5/6+а = 5+2 1/6

    3 5/6+а = 7 1/6

    а = 7 1/6-3 5/6

    а = 3 2/6 или 3 1/3