7 7/30 - (5 11/30-y) = 3 19/30

+4
Ответы (1)
  1. 19 июля, 09:44
    0
    7 7/30 - (5 11/30-y) = 3 19/30

    5 11/30 - y=7 7/30 - 3 19/30

    5 11/30 - y=3 3/5

    -y=3 3/5 - 5 11/30

    y=1 23/30