0,3 (x - 2) = 0,6 + 0,2 (x + 4)

+5
Ответы (1)
  1. 8 мая, 23:48
    0
    0.3x-0.6=0.6+0.2x+0.8

    0.3x-0.2x=0.6+0.8+0.6

    0.1x=2

    x=2/0.1

    x=20