27/34 x (5-2 4/5 x 1 1/9)

+2
Ответы (1)
  1. 28 января, 20:04
    0
    27/34 x (5-2 4/5 x 1 1/9) = 1 1/2

    1) 2 4/5*1 1/9=14/5*10/9=28/9=3 1/9

    2) 5-3 1/9=4 9/9-3 1/9=1 8/9

    3) 27/34*1 8/9=27/34*17/9=3/2=1 1/2