1) 2,46 : 4,1 + 15 : 0,25 - 4 : 25 - 14,4 : 0,32)

2) (1,8 + х) ∙ 21 - 71,4;

+2
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 15:19
    0
    1) 2,46/4,1=0,6

    15/0,25=60

    4/25=0,16

    14,4/0,32=45

    0,6+60=60,6

    60,6-0,16=60,44

    60,44-45=15,44