3 1/8 - (2 2/3+1/3) 5 1/8 - (2 2/3+3/4) + 1/4

+2
Ответы (1)
  1. 19 августа, 16:16
    0
    3 1/8 - (2 2/3+1/3) = 3 1/8-3=1/8

    5 1/8 - (2 2/3+3/4) + 1/4=1 23/24

    1) 2 2/3+3/4=2 8/12+9/12=2 17/12=3 5/12

    2) 5 1/8-3 5/12=5 3/24-3 10/24=4 27/24-3 10/24=1 17/24

    3) 1 17/24+1/4=1 17/24+6/24=1 23/24