Реши уравнение 10y+2 * (7y-2) = 5 * (4y+3) + 3y

+5
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 10:26
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    10 у+14 у-20 у-3 у=15+4

    у=19