А) 3 3/12 + 5/12 б) 3 3/12 + 1 5/12 в) 3 3/12 + 11/12 г) 3 3/12 + 1 11/12

+2
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 03:08
    0
    а) 3 3/12 + 5/12 = 39/12+5/12=44/12=22/6=3 4/6 = 3 2/3

    б) 3 3/12 + 1 5/12 = 39/12+17/12=56/12=14/3=4 2/3

    в) 3 3/12 + 11/12 = 39/12+11/12=50/12=4 2/12 = 4 1/6

    г) 3 3/12 + 1 11/12 = 39/12+23/12=62/12=5 2/12 = 5 1/6