4 5/12-1 1/2: (2 1/6 + 8/15) * 1 4/5

+4
Ответы (1)
  1. 27 августа, 00:55
    0
    4 5/12-1 1/2: (2 1/6 + 8/15) * 1 4/5=53/12 - 3/2: (13/6 + 8/15) * 9/5 = 53/12 - 3/2: (65/30 + 16/30) * 9/5 = 53/12 - 3/2:81/30*9/5 =

    = 53/12 - 3/2:81/30*9/5 = 53/12 - 3/2*30/81*9/5 = 53/12 - 1 = 53/12 - 12/12 = 41/12 =

    = 3 5/12