Ж) (-2 - (-8)) * (-7)

з) (-5) * (-9+4)

и) (4 - (-8)) * (-2)

+4
Ответы (1)
  1. 29 января, 20:04
    0
    Ж) (-2 - (-8)) * (-7) = (-2+8) * (-7) = 6 * (-7) = - 42

    з) (-5) * (-9+4) = (-5) * (-5) = 25

    и) (4 - (-8)) * (-2) = (4+8) * (-2) = 12 * (-2) = - 24