44,62: (7,8+0,5x) + 26,51

+1
Ответы (1)
  1. 3 мая, 23:46
    0
    44,62: (7,8+0,5x) + 26,51=31,11

    44,62 / (7,8+0,5x) = 31,11-26,51

    44,62 / (7,8+0.5x) = 4,6

    7,8+0,5x=44,62/4,6

    7,8+0,5x=9,7

    0.5x=9.7-7.8

    0.5x=1.9

    x=1.9/0.5

    x=3.8