12 13/45 - (у - 5 17/45) = 3 23/45

+1
Ответы (1)
  1. 12 июня, 11:08
    0
    12 13/45-y+5 17/45 = 3 23/45

    12 13/45+5 17/45-y = 3 23/45

    17 30 / 45-3 23/45 = y

    y = 14 7/45