19,17 + (-12,73) =

-23,45+18,62=

-5/6+3/12=

7/9 + (-9/10) =

8 3/5 + (-6 11/15) =

+5
Ответы (1)
  1. 2 августа, 15:19
    0
    19,17 + (-12,73) = 6,44

    -23,45+18,62=-4,83

    -5/6+3/12=-10/12+3/12=-7/12

    7/9 + (-9/10) = 70/90 + (-81/90) = - 21/90=-7/30

    8 3/5 + (-6 11/15) = 43/5 + (-101/15) = 129/15-101/15=28/15=1 13/15