17/24 - (1/5+5/24) =

5/48+7/36=

+2
Ответы (1)
  1. 7 августа, 06:42
    0
    17/24 - (1/5+5/24) = 17/24 - (24/120+25/120) = 17/24 - 49/120=85/120-49/120 = 36/120 = 3/10 = 0,3

    5/48+7/36=180/1728 + 336/1728=516/1728=172/576