1/2 а, 3/4 а, 2/5 а, 12/20 а, 20/25 а,

+3
Ответы (1)
  1. 26 июня, 22:38
    0
    1/2 а=50 м2

    3/4 а=75 м2

    2/5 а=40 м2

    12/20 а=60 м2

    20/25 а=80 м2