Подобрать взаимно обратное число:

1/15 и ...

5/7 и ...

0,2 и ...

0,3 и ...

1 целая 1/6 и ...

2,25 и ...

+1
Ответы (1)
  1. 23 июня, 08:19
    0
    1/15 и 15

    5/7 и 7/5

    0,2 = 1/5 и 5

    0,3 и 10/3

    1 целая 1/6 = 7/6 и 6/7

    2,25 = 2 целые 1/4 = 9/4 и 4/9