7 * (1,4y+1,8) - 27,6=10,1y

+3
Ответы (1)
  1. 6 июля, 10:43
    0
    9,8 у+12,6-27,6=10,1 у

    9,8 у-15=10,1 у

    -15=10,1 у-9,8 у=0,3 у

    у=-50