3 (y-2x) - (5y+2) = 5 (1-x)

7-6 (x+y) = 2 (3-2x) + y

+2
Ответы (1)
  1. 27 октября, 08:22
    0
    3 (у-2 х) - (5 у+2) = 5 (1-х)

    3 у-6 х-5 у-2=5-5 х

    3 у-5 у-6 х+5 х=5+2

    -2 у-х=7

    7-6 (х+у) = 2 (3-2 х) + у

    7-6 х-6 у=6-4 х+у

    -6 х+4 х-6 у-у=6-7

    -2 х-7 у=-1