6,25 х8-3 2/3 : 5,5+2,4 х4 7/12=

+1
Ответы (1)
  1. 4 августа, 19:26
    0
    6,25 х8-3 2/3 : 5,5+2,4 х4 7/12=57 1/3

    1) 6.25*8=50

    2) 3 2/3:5.5=11/3*2/8=22/24=11/12

    3) 2.4*4 7/12=9/5*55/12=33/4=8 1/4

    4) 50-11/12=49 12/12-11/12=49 1/12

    5) 49 1/12+8 1/4=49 1/12+8 3/12=57 4/12=57 1/3