15 8/19 + X = 4 5/14 + 1 9/14

+4
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 18:41
    0
    15 8/19 + X = 4 5/14 + 1 9/14

    X = 4 5/14 + 1 9/14 - 15 8/19

    X = 61/14 + 23/14 - 293/19

    X = 1596/266 - 4102/266

    X = - 2506/266

    X = - 9 112/266 = - 9 56/133 = - 9 8/19