1) 5 (2 у-9) + 6 у=4 (3 у-2) - 21;

2) 5 у+7 (3-у) = 3 (5-2 у) - 6;

3) 7 у-4 (3 у+5) = 2-3 (4 у-9) ;

+5
Ответы (1)
  1. 23 июня, 15:13
    0
    1) 5 (2 у-9) + 6 у=4 (3 у-2) - 21

    10 у-45+6 у = 12 у-8-21

    16 у-45=12 у-29

    16 у-12 у = 45-29

    4 у = 16

    у = 16:4

    у = 4

    2) 5 у+7 (3-у) = 3 (5-2 у) - 6

    5 у+21-7 у=15-6 у-6

    -2 у+21=9-6 у

    6 у-2 у=9-21

    4 у = - 12

    у = - 12:4

    у=-3

    3) 7 у-4 (3 у+5) = 2-3 (4 у-9)

    7 у-12 у-20 = 2-12 у+27

    -5 у-20 = 29-12 у

    12 у-5 у = 20+29

    7 у = 49

    у = 49:7

    у = 7