Выразите в часах: а) 2 ч 20 мин., 1 ч 30 мин., 3 ч 15 мин, 5 ч 24 мин; б) 90 мин, 250 мин, 180 мин, 165 мин.

+2
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 19:39
    0
    1)

    2 ч 20 мин = 2 + (20/60) часа = 2 1/3 часа

    1 ч 30 мин = 1.5 часа

    3 ч 15 мин = (3 + 15/60) часа = 3 1/4 часа

    2)

    90 мин = 90/60 часа = 3/2 = 1.5 часа

    250 мин = 250/60 = 25/6 = 4 1/6 часа

    180 мин = 180/60 = 3 часа

    165 мин = 165/60 = 2.75 часа