42526:22*16-44+265*37

33132:11+14530-12303:9

+4
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 14:34
    0
    А) 42526:22*16-44+265*37=40689

    1) 42526:22=1933

    2) 1933-16=30928

    3) 265*37=9805

    4) 30928-44=30884

    5) 30884+9805=40689

    б) 33132:11+14530-12303:9=16175

    1) 33132:11=3012

    2) 12303:9=1367

    3) 3012+14530=17542

    4) 17542-1367=16175