1 я знаю 487*8+45270:3:10 = ?

240*3+4540:20 = ?

560:7 + (3820-850) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 19:04
    0
    1) 1) 487·8=3 896

    2) 45 270:3:10=1 509

    3) 3 896+1 509=5 405

    2) 1) 240·3=720

    2) 4 540:20=227

    3) 720+227=947

    3) 1) 3 820-850=2 970

    2) 560:7=80

    3) 2 970+80=3 050