A) 7/15 + 4/15 - 8/15

б) 2 3/16 + 7 11/16 - 8 5/16

+1
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 20:59
    0
    a) 7/15 + 4/15 - 8/15 = (7+4-8) / 15=3/15=1/5

    б) 2 3/16 + 7 11/16 - 8 5/16 = (2+7-8) + (3/16+11/16-5/16) = 1 + (3+11-5) / 16=1+9/16=1 9/16