7 у-4 (3 у+5) = 2-3 (4 у-9)

+3
Ответы (1)
  1. 16 марта, 13:48
    0
    7 у-4 (3 у+5) = 2-3 (4 у-9)

    7 у-12 у-20=2-12 у+27

    7 у-12 у+12 у=29+20

    7 у=49

    у=49:7

    у=7

    Ответ: у=7.