1) х-2/3=5/6 х

2) 1 4/5 у=у+4

3) 2/3 у-1/3=5/9 у

4) 3/4 у-2/3=7/12 у

+4
Ответы (1)
  1. 19 апреля, 15:38
    0
    Х-5/6 х=2/3

    1/6 х=2/3

    х=2/3:1/6

    х=2/3*6

    х=4

    1 4/5 у-у=4

    4/5 у=4

    у=4:4/5

    у=4*5/4

    у=5

    2/3 у-5/9 у=1/3

    1/9 у=1/3

    у=1/3:1/9

    у=1/3*9

    у=3

    3/4 у-7/12 у=2/3

    1/6 у=2/3

    у=2/3:1/6

    у=2/3*6

    у=4