1/2-1/4+2/5 = 3/4-1/2+7/8=

+5
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 22:31
    0
    1. 1/2-1/4+2/5=10/20-5/20+8/20 = (10-5+8) / 20=13/20 2. 3/4-1/2+7/8=24/32-16/32+28/32 = (24-16+28) / 32=36/32=1 4/32=1 1/8