11,3 у - (9,7 у-0,8 у) + 7,4 = 17

+3
Ответы (2)
  1. 6 октября, 21:02
    0
    11,3 у - (9,7 у-0,8 у) + 7,4 = 17

    11,3y - 9,7y + 0,8y + 7,4 = 17

    2,4y + 7,4 = 17

    2,4y = 17 - 7,4

    2,4y = 9,6

    y = 9,6 : 2,4

    y = 4
  2. 6 октября, 22:27
    0
    11,3 у - (9,7 у-0,8 у) + 7,4=17

    11,3 у-8,9 у+7,4=17

    2,4 у+7,4=17

    2,4 у=17-7,4

    2,4 у=9,6

    у=9,6/2,4

    у=4