1) 1 3/4 + (-1/2)

2) 4 3/8 + (-1/4)

3) 4 1/3 + (-7 5/9)

+3
Ответы (1)
  1. 18 октября, 04:25
    0
    1) 1 3/4 + (-1/2) = 1 3/4-1/2=1 3/4-2/4=1 1/4

    2) 4 3/8 + (-1/4) = 4 3/8-1/4=4 3/8-2/8=

    4 1/8

    3) 4 1/3 + (-7 5/9) = 4 1/3-7 5/9=4 3/9-

    7 5/9=-3 2/9