20 - (3 1/6 + 2 3/4) = ?

1 5/6 + (3 - 1 7/10) = ?

+5
Ответы (2)
  1. 29 января, 22:27
    0
    20 - (3 1/6 + 2 3/4) = 20 - (3 2/12 + 2 9/12) = 20 - 5 11/12 = 14 1/12

    1 5/6 + (3 - 1 7/10) = 1 5/6 + 1 3/10 = 1 25/30 + 1 9/30 = 2 34/30 = 3 4/30 = 3 2/15
  2. 29 января, 23:43
    0
    20 - (3 1/6 + 2 3/4) = 20-5 11/12 = 14 11/12

    1 5/6 + (3-1 7/10) = 1 5/6 + 1 3/10 = 1 50/60 + 1 18/60 = 3 8/60 = 3 2/15