36 / (6496:32+16/36) - 8928

+2
Ответы (1)
  1. 13 марта, 18:16
    0
    36 / (6496:32+16/36) - 8928 = - 8927 1507/1831

    1) 6496:32 = 203

    2) 203+16/36 = 203+4/9 = 1831/9

    3) 36:1831/9 = 36*9/1831 = 324/1831

    4) 324/1831 - 8928 = - 16346844/1831 = - 8927 1507/1831