1) (1 2/7 - 3,5) • 4 1/2

2) (-0,45 • 1,7) : 1/3

+1
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 14:11
    0
    1) (15/7-35/10) * 9/2 = (15/7-7/2) * 9/2 = ((30-49) / 14) * 9/2=-19/14*9/2=-171/28=-6 (3/28) ;

    2) (-45/100*17/10) * 3 = ((-9*17) / 20*10) * 3 = (-153*3) / 200=-459/200=-2,295