Вычислите: 3 - (5-9)

(79-100) - 15

-111-234+111

45 + (-6+87)

-1236 + (1236-2367)

+4
Ответы (1)
  1. 24 июля, 23:58
    0
    3 - (5-9) = 3-5+9=7

    (79-100) - 15=79-100-15=-36

    -111-234+111=-111+111-234=-234

    45 + (-6+87) = 45-6+87=126

    -1236 + (1236-2367) = 1236-1236-2367=

    -2367