7/10-2/5 * (1/4+5/6) : 6,1/2

+1
Ответы (1)
  1. 30 июня, 22:33
    0
    1/4 + 5/6 = 3/12 + 10/12 = 13/12

    2/5 * 13/12 = 1/5 * 13/6 = 13/30

    13/30 : 6,1/2 = 13/30 : 13/2 = 13/30 * 2/13 = 1/15

    7/10 - 1/15 = 21/30 - 2/30 = 19/30