1) (2,18+0,42:0,35) * 1,5-3,827

2) (3,17 + 0,77:1,4) * 3,5-4,216

+2
Ответы (1)
  1. 20 июня, 21:14
    0
    1) (2,18+0,42:0,35) * 1,5-3,827=1,243

    1) 0,42:0,35=1,2

    2) 2,18+1,2=3,38

    3) 3,38*1,5=5,07

    4) 5,07-3,827=1,243

    2) (3,17+0,77:1,4) * 3,5-4,216=8,804

    1) 0,77:1,4=0,55

    2) 3,17+0,55=3,72

    3) 3,72*3,5=13,02

    4) 13,02-4,216=8,804