12000-10%+50% = ... ?

+1
Ответы (2)
  1. 21 мая, 15:52
    0
    12000 - (12000:100*10) = 10800

    10800 + (10800:2) = 16200
  2. 21 мая, 19:05
    0
    12000-10%=10800

    10800+50%=16200

    ответ16200