Самолет за 30 мин пролетел 300 км Сколько километров пролетит самолет за 1 ч за 2 ч за 3 ч за 4 ч

+1
Ответы (1)
  1. 6 ноября, 23:40
    0
    1) 60/30=2 (раза) - по 300 км в 1 часу.

    2) 300*2=600 (км) - самолет пролетит за час.

    3) 600*2=1200 (км) - самолет пролетит за 2 часа.

    4) 600*3=1800 (км) - самолет пролетит за 3 часа.

    5) 600*4=2400 (км) - самолет пролетит за 4 часа.

    Ответ: 600 км самолет пролетит за час, 1200 км самолет пролетит за 2 часа, 1800 км самолет пролетит за 3 часа и 2400 км самолет пролетит за 4 часа.

    P. S. Коронку, если не жалко.