Решить пределы

1) lim (2x²-3x+4)

x→2.

2) lim (x+3) (x-2) /

x+2

x→-1

+3
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 11:59
    0
    1) 2*2 во 2 степени-3*2+4=4 во 2 степени-6+10=16-16=0