71 13/60+3/8: (13-12 21/22) + 9/10-71 11/30+6•4 11/24

+2
Ответы (1)
  1. 11 февраля, 17:30
    0
    13-12 21/22=12 22/22-12 21/22=1/22

    3/8:1/22=3/8*22/1=33/4=8 1/4

    6*4 11/24=6*107/24=107/4=26 3/4

    71 13/60+8 1/4+9/10-71 11/30+26 1/4 = (71 13/60-71 22/60) + (8 1/4+26 1/4) +

    9/10=-9/60+34 2/4+9/10=-3/20+34 10/20+18/20=34 25/20=35 5/20=35 1/4